Farské oznamy

Zasielanie farských oznamov emailom

 

Tretia pôstna nedeľa – 24. marca 2019

Liturgický kalendár

V pondelok, 25. marca, máme Slávnosť Zvestovania Pána. Tento sviatok, nakoľko sa slávi presne 9 mesiacov pred Vianocami, je v našej Cirkvi aj dňom počatého dieťaťa. Spoločnosť Božieho slova ho slávi aj ako svoj titulárny sviatok, tzn. od neho má svoje meno a tiež aj ako sviatok svojej misie („slovo sa stalo telom“ = robiť Božie Slovo, Ježiša Krista, viditeľným).

Upratovanie kostola

V pondelok, 25. marca upratuje náš kostol skupinka č. 5. Vďaka jej členom  za námahu a službu.

Materiály k úvahám nad Božím slovom

Ktorí si beriete materiály na každodenné uvažovanie nad Božím slovom počas Pôstu, dnes je vzadu v kostole k dispozícii na ďalší týždeň list číslo 3. Je vo formáte A5 a v menšom A6.

Krížová cesta v Marianke

Krížovú cestu v Marianke dnes organizuje Farnosť sv. Rodiny. Odchod autobusa zo zastávky Záporožská o 13:55, z iných zastávok podľa vyveseného plagátika. Odchod pre peších pútnikov je o 11:45 hod. spod Červeného mosta pri bývalej Vojenskej nemocnici.

DobroQVbazár

Organizátori vás pozývajú na DobroQVbazár dňa 28. marca o 18:00, kde si môžete prísť vybrať štýlový kúsok garderóby, ktorý zároveň aj pomôže. Výťažok z bazára je vždy venovaný na dobrú vec – podporu konkrétnej rodiny v núdzi. Táto akcia je u nás viac menej pravidelná a koná sa v posledné štvrtky v mesiaci. Viac info na: https://www.domquovadis.sk/sk/udalost/dobroqvbazar-4

Zapisovanie omší

sobotu, 30. marca, v čase od 17:00 do 18:00 hod. začneme vo farskej kancelárii so zapisovaním úmyslov na sv. omše na mesiace apríl, máj a jún.