Farské oznamy

Zasielanie farských oznamov emailom

 

Oznamy na 1. nedeľu adventnú 27. novembra 2022

Liturgický kalendár

Streda, 30.11. Sv. Ondreja, apoštola sviatok
Sobota, 3.12. Sv. Františka Xaverského, kňaza, spomienka 
Nedeľa, 4.12. 2. nedeľa adventná

Zbierka na Charitu 

Následky vojny na Ukrajine a kríza degradujú dôstojný život obyvateľov zasiahnutých území ako i okolitých štátov. Potvrdzujú to aj najnovšie dáta o vzrastajúcom počte Slovákov, ktorí sú pod hranicou chudoby. Ak máte túžbu podporiť ľudí v núdzi, môžete prispieť do Zbierky na charitu, ktorá sa v dnešnú nedeľu koná vo všetkých kostoloch Slovenska. Online darovanie nájdete na www.charitaba.sk. Bratislavská arcidiecézna charita vopred ďakuje za prejavenú solidaritu. 

Upratovanie kostola 

Zajtra, v pondelok, 28. novembra, upratuje náš kostol skupinka č. 2. Ďakujeme im vopred za ich službu.

Roráty v našom kostole 

Počas adventu budeme mávať v našom kostole Roráty a to každý štvrtok ráno o 7:00. Roráty sú mariánska sv. omša, ktorá sa zvykne slúžiť v Advente ráno pri sviečkach.

Prvý piatok mesiaca a fatimská sobota

Tento týždeň máme prvý piatok mesiaca decembra. Spovedáme vždy pred a počas večerných sv. omší plus vo štvrtok od 17:00 hod. a v piatok od 16:00 hod. V sobotu, 3. decembra máme ráno o 7:15 hod. fatimskú pobožnosť

Potravinová zbierka

Prvá väčšia aktivita, ktorú zorganizovali členovia našej Farskej charity Petržalka-Daliborko, dopadla veľmi dobre. Dobrovoľníci spomedzi vás zbierali pod vedením členov charity potraviny a drogériu pred predajňou TESCO, Bzovícka. Prišlo dosť dobrovoľníkov aj veľa darcov a tak sa tým pádom aj veľa zozbieralo. Teraz nám ostáva iba to pobalíčkovať a rozdať tým, ktorí to potrebujú. Ak poznáte takých ľudí – jednotlivcov alebo rodiny –, prosili by sme vás, keby ste nám dali o nich vedieť, buď v sakristii, alebo telefonicky p. Ľubke Gettlerovej na číslo 0907 448 310. Všetkých vám ďakujeme za váš príspevok a vašu spoluprácu.

Vyvetroň

Saleziáni spolupracovníci pozývajú farníkov na minivýlet. Pôjde sa z Koliby na Kamzík a odtiaľ k Snežienke (údolná stanica lanovky). Zraz bude na budúcu nedeľu 4. 12. 2022 o 14:00 pred kostolom. Predpokladaný návrat bude okolo 17:00. 

 

Oznamy z mimo našej farnosti

Pozvánka pre miništrantov  

Spoločenstvo TYMIAN pripravuje pre miništrantov adventné online stretnutia (AMOS), v rámci ktorých odznejú adventné príbehy, modlitby a súťažné otázky s možnosťou zaujímavých výhier. Stretnutie sa uskutočnia v adventné nedele a stredy o 19:30. Viac informácií nájdete na webovej stránke bit.ly/ministranti-sk

Pozvánka – Úsmev ako dar 

Srdečne vás pozývame sledovať Večer odpustenia a zmierenia už túto nedeľu 27. novembra 2022 o 19:00. Odpúšťanie v manželstve! Tejto téme sa bude niesť jeden z ďalších večerov, ktorý si pre vás pripravil Úsmev ako dar v spolupráci známych osobností, odborníkov a mladých ľudí s rôznymi príbehmi prepojenými odborným pohľadom na odpúšťanie a záverečné požehnanie udelí J. E. Jozef Haľko. Máte sa na čo tešiť a my sa tešíme na vás! S láskou a Úsmevom ako dar. Viac na www.77x.sk a na plagáte (odkaz na stiahnutie).

Oznam Maltézskej pomoci 

Maltézska pomoc Slovensko Vás v dňoch 25. novembra až 23. decembra srdečne pozýva na charitatívny punč na vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Návštevníci sa môžu ponúknuť vianočným punčom či koláčikmi a podľa svojho zváženia dobrovoľným príspevkom podporiť aj prebiehajúcu zbierku. Celý výťažok poputuje na podporu projektov Maltézskej pomoci, ako je rozvoz stravy pre opustených a odkázaných seniorov v Bratislave či pomoc hendikepovaným, utečencom a mnohým ďalším. Počas celého trvania trhov budú dobrovoľníci Maltézskej pomoci zároveň poskytovať teplé nápoje a občerstvenie pre ľudí v núdzi a ľudí bez domova. Bližšie detaily o Maltézskom punči nájdete na webstránke www.orderofmalta.sk . Na všetkých sa veľmi tešíme a vyslovujeme srdečné Pán Boh zaplať.

Opakujúce sa oznamy

Možnosť podporiť náš kostol 

Ďakujeme vám, ktorí náš kostol podporujete posielaním svojich príspevkov na náš farský účet. Ak by tak chceli urobiť aj iní, číslo nášho farského účtu je SK28 0200 0000 0017 4108 4453. Ďakujeme vopred. Ak by ste chceli prispieť aj na naše budúce farské pastoračné centrum, ktoré plánujeme stavať, číslo účtu je SK30 0200 0000 0040 8906 8551. Ďakujeme.