Farské oznamy

Zasielanie farských oznamov emailom

 

 2. nedeľa cez rok – 19. januára 2020

Liturgický kalendár

Pondelok, 20.1. Sv. Fabiána, pápeža a mučeníka a sv. Šebastiána, mučeníka, obe sú ľubovoľné spomienky 
Utorok, 21.1.  Sv. Agnesy, panny a mučenice, spomienka 
Streda, 22.1. Sv. Vincenta, diakona a mučeníka, ľubovoľná spomienka
Štvrtok, 23.1.  Sv. Jána Almužníka, biskupa, ľubovoľná spomienka
Piatok, 24.1. Sv. Františka Saleského, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Sobota, 25.1. Obrátenia sv. Pavla, apoštola, sviatok 

Upratovanie kostola

Zajtra v pondelok, 20. januára upratuje náš kostol skupinka č. 6. Ďakujeme jej členom vopred za ich službu.

Nedeľa Božieho Slova

Budúca nedeľa – 3. cez rok – sa po prvý raz v našej Cirkvi – z poverenia sv. otca Františka – slávi ako nedeľa Božieho Slova

Pozvanie od Fokolarínov

Dňa 22. januára 1920 sa narodila Chiara Lubichová, zakladateľka hnutia fokoláre, žena dialógu, jednoty a univerzálneho bratstva. Pri príležitosti 100. výrocia jej narodenia vás pozývame na ďakovnú svätú omšu v stredu 22. januára 2020 o 17:00 hod do Katedrály sv. Martina v Bratislave

Budúca nedeľa 

je 3. nedeľa v cezročnom období A.

 

Opakujúce sa oznamy

Týždeň modlitieb za zjednotenie kresťanov

Od soboty 18. januára pokračuje v našej cirkvi týždeň modlitieb za zjednotenie kresťanov. Je to týždeň, ktorý tradične predchádza sviatok obrátenia sv. Pavla, ktorý bude v sobotu 25. januára. Pozývame vás k aktivitám a modlitbám na tento úmysel či už ako jednotlivcov alebo v spoločenstvách.  

Biblická duchovná obnova s verbistami  

Pozývame mladých mužov, vo veku od 18 do 30 rokov, na biblickú duchovnú obnovu s názvom: Moc vzťahov a sila bratstva. Program zabezpečuje P. Igor Kráľ SVD a bratia z Misijného domu Arnolda Janssena v Bratislave, kde sa obnova uskutoční v dňoch 31. januára – 2. februára 2020. Svoju účasť môžeš nahlásiť na adrese: smisionarmi@gmail.com, najneskôr do 26. 1. 2020. Viac informácií nájdeš na stránke: verbisti.sk.

Púť s verbistami 

Verbisti Misijného doma na Krupinskej 2 v Petržalke organizujú v dňoch 7.-10. mája 2020 púť po stopách sv. Arnolda Janssena a iných dôležitých miestach v Nemecku a Holandsku ako Kolín nad Rýnom, Steyl, Issum, Kevelaer, Goch a Bonn. Cena je € 269,- Viac informácií na plagáte, alebo v Misijnom dome na Krupinskej.