Septembrový Vyvetroň

Vyvetroň – možno sa viacerí pýtate, že čo je to za čudný názov a ako to celé vzniklo.

História Vyvetroňov začala v roku 2011, keď sa saleziánka Monika Méryová a animátorka Mária Potočárová rozhodli ponúknuť ľuďom hlavne z našej farnosti výlety, kde by sa mohli viac spoznať a vzájomne obohatiť. Výlety sa stretli s pozitívnym ohlasom a začali naň prichádzať ľudia, ktorí sa tešili vzájomnej prítomnosti. Keď v roku 2012 sestru Moniku preložili do inej komunity, nechceli sme, aby táto myšlienka zanikla, a tak sa organizácie Vyvetroňov ujali miestni saleziáni spolupracovníci pod vedením Ľubice Babušekovej. Od roku 2018 sa na organizácii začal podieľať aj páter Pavol Kobliha, ktorý im priniesol nový rozmer a je pre nás všetkých veľkým obohatením.

A ako vznikol názov Vyvetroň? S ním prišla animátorka Mária a myslím, že stále veľmi trefne a vtipne vyjadruje cieľ, ktorým je vyvetrať sa J. Naším cieľom nie je ponúkať výlety veľkého rozsahu čo do dĺžky alebo náročnosti, ale skôr príležitosť vyjsť si trošku do prírody, obdivovať jej krásu, zažiť pohodu a spoločenstvo. Výlety (niekedy sú to len prechádzky) sú určené pre každého – mladšieho či staršieho, rodiny s deťmi alebo jednotlivcov – tak, aby ich zvládol každý.

Čo z výletu bude. Keďže predpoveď hovorila len o chvíľkových dažďoch, nedali sme sa odradiť. Pred kostolom sme sa zišli 10, z toho 4 deti. Plní optimizmu, že počasie nám nakoniec vyjde (veď práve nepršalo), sme vyrazili na zastávku. Keď sme vošli pod Červeným mostom do lesa, začalo jemne popŕchať, ale v lese nám to nevadilo. Až keď sa dážď zintenzívnil, sme usúdili, že to nemá zmysel, preto sme zabočili na Partizánsku lúku s nádejou, že kým si opečieme špekáčiky, prestane pršať. Pod veľkým dreveným altánkom bolo množstvo ľudí, ale našiel sa tam priestor aj pre nás, a tak si deti prišli na svoje a mohli si na roštoch opiecť pochúťky, ktoré si doniesli z domu. Počasie sa ale stále nezlepšovalo, preto sme sa rozhodli výlet ukončiť a vrátiť sa domov. Na Kačín sme síce nedorazili, ale deti boli spokojné, že sme si aspoň opekali J. Pevne veríme, že októbrový výlet, ktorý plánujeme na sobotu 19.10.2019 vypáli lepšie a počasie nám vyjde.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližšie udalosti

Žiadne pripravované podujatia.