Mikuláš 2019

V piatok, 6. decembra, nás do našej farnosti na Daliborku prišiel navšíviť Sv. Mikuláš, ako každý rok. Je patrónom všetkých študentov, detí, a učí nás byť štedrými a dobrosrdečnými ľuďmi. Nie však len počas Adventu, ale aj počas celého roka a nášho života.

Tohto podujatia (jedného z najobľúbenejších) sa chopili naši mladí animátorskí prípravkári. Na prípravu síce nemali veľa času, no zaťali zuby a a zvládli to s prehľadom.
Program sa začínal po večernej svätej omši. Naša staršia animátorka Eliška sa deťom prihovorila a spoločne začali volať Mikuláša, aby prišiel k nim. No Mikulášova “minútka slávy” prišla až počas nasledovnej scénky.
Malé divadielko začalo dvomi sediacimi chudobnými chlapcami.Bola im veľká zima a mali hlad. Chceli sa medzi sebou podeliť o posledné jedlo a oblečenie, ktoré mali, no v tom pribehli čerti a začali deti nahovárať na zlé veci. ,,Nepodeľ sa, radšej sa najedz ty!”, ,,Aha, ukradni si bundu!”. V ďalšom okamihu pribiehajú na scénu anjeli. Vyháňajú čertov a hádajú sa s nimi. Za nádhernými anjelmi, náš obľúbený Sv. Mikuláš. Chudobným deťom daroval dary a po spoločne zaspievaniej pesničke s detským publikom, rozdal Mikuláš, anjeli a dokonca aj čerti, našim najmenším aj tým väčším detičkám, vianočné balíčky plné sladkostí a dobrôt.

Napriek nie veľmi ideálnym podmienkam pre prípravu tohto podujatia a tohtoročnému malému počtu animátorských prípravkárov, bola akcia celkom dobre organizačne aj obsahovo zvládnutá. Neboli väčšie problémy s rozdeľovaním zadaní a úloh a všetkým sa spolupracovalo veľmi príjemne.

Mikuláš 2019 dopadol skvelo, vďaka všetkým zúčastneným prípravkárom, starším animátorom, Pátra Milana Tomana, fotografa, ale hlavne vďaka skvelému publiku. Dúfame, že táto akcia zachnechá v každom zo zúčastnených dobrý a naplňujúci pocit, spomienky, zážitky a pevne veríme, že do nového roka sa všetci pustia s obrovskou dávkou štedrosti a lásky.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližšie udalosti

Žiadne pripravované podujatia.