Mikuláš 2018

Detský smiech, radosť a sladkosti. Aj tento rok sme sa na Daliborku vo štvrtok, 6. decembra po mládežníckej omši dočkali Mikuláša.

Prípravu tohto úžasného, deťmi milovaného sviatku mali ma starosti členovia animátorskej prípravky. Myslím si, že aj napriek neveľkému množstvu skúseností, v porovnaní so staršími animátormi, to zvládli na výbornú. Tento rok k nám zavítal Mikuláš po niekoľkých piesňach, ktoré odzneli po svätej omši. V okamihu, keď deti dospievali, prišla na rad scénka. Začala sa príchodom anjelov pred deti. Anjeli medzi sebou chvíľu viedli dialóg, no potom sa objavili čerti s ich plánom ukradnúť deťom sladkosti. To sa im aj podarilo. No nakoniec, pomocou spoločnej modlitby anjelov a detí, sladkosti získali späť. V tom okamihu prišiel na scénu svätý Mikuláš. Detí sa spýtal, čo sa stalo. Hneď potom deťom vysvetlil podstatu tohto sviatku, ktorou nie sú sladkosti, ale štedrosť, dobrosrdečnosť, láska a, samozrejme, schopnosť podeliť sa. Na záver sa deti dočkali milovanej aktivity rozdávania balíčkov so sladkosťami. Myslím si, že scénka dopadla veľmi dobre, celý čas v nej panovala pre deti príjemná atmosféra, ktorá nebola narúšaná ani čertmi.

V zákulisí, kde sa odohrávali organizačné veci (príprava balíkov, kostýmov atď.), sa pracovalo výborne, aj napriek menším stresom tesne pred začiatkom.

Podľa mňa, Mikuláš 2018 dopadol dobre vďaka usilovnej práci prípravkárov, Mikuláša a výpomoci starších animátorov. Tiež musím dodať, že aj príprava takéhoto menšieho podujatia vo mne zanechala veľmi dobrý pocit a zážitky, ktoré vo mne len posilnili túžbu stať sa animátorom v tomto spoločenstve.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližšie udalosti

Žiadne pripravované podujatia.