Jozefov dom a jeho poklady

Milé deti a rodičia, pápež František odovzdal tento rok pod mimoriadnu ochranu a príhovor sv. Jozefa. Rok sv. Jozefa (8.12.2020 – 8.12.2021) s jeho heslom “S otcovským srdcom“, je pre nás dobrá príležitosť k tomu, aby sme si predstavili osobu sv. Jozefa a jeho čnosti.

V Jozefovom dome sa skrýva veľa pokladov, ktoré nám povedia o tom, kto bol sv. Jozef a taktiež prečo si ho Boh Otec vyvolil k veľkému poslaniu, byť ochrancom a pestúnom Božieho Syna.

Sv. Jozefa vám predstavíme zaujímavou formou, sériou mini príbehov, cez divadielko, s bábkoherečkou Luckou Janovovou a spolu s pátrom Milanom Tomanom SVD.

Kedy budeme hrať divadielko?

Každú sobotu počas pôstneho obdobia odvysielame o 9:00 hod. cca 3. min. divadielko cez FB daliborko alebo cez link daliborko.sk/tv/. Príbeh nájdete potom aj v archíve.

Čo k divadielku potrebujete a ako sa budete môcť zapojiť?

My vám dáme “návod” 🙂 ako môžu mnohé veci vo vašej izbe ožiť do krásneho príbehu o sv. Jozefovi. Každú pôstnu nedeľu, počas sv. omše o 10:30 hod. vám v oznamoch povieme, čo si môžete pripraviť do budúceho vysielania, zároveň vám to pošleme tiež v oznamoch na váš mail ak ich odoberáte.

Príbeh si po našom mini-úvode môžete doma zahrať so svojimi súrodencami, plyšákmi a hračkami. Vašou úlohou bude príbeh dokončiť a zároveň splniť súťažnú úlohu ktorú vám počas vysielania zadáme.

Kam zasielať splnené úlohy?

Splnenú úlohu potom zašlete na adresu: malymisionar@gmail.com

Katechéza k príbehu

Aby sme sa počas mesiaca marec, ktorý je zvlášť sv. Jozefovi zasvätený, dozvedeli o ňom čo najviac, tak počas nedeľnej sv. omše o 10:30 hod. prezradí páter Milan všetkým deťom poklady Jozefovho domu a dozvieme sa o tom, kto bol sv. Jozef a prečo si práve jeho vybral Boh Otec k veľkému poslaniu, byť ochrancom a pestúnom Božieho Syna.

Tešíme sa na vás milé deti 🙂

Nech sv. Jozef ochraňuje vás aj vaše rodiny +

v modlitbe s vami
P. Milan Jozef Toman SVD


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližšie udalosti

Žiadne pripravované podujatia.