Farský rodinný tábor 2019

Rodinný tábor má už stále miesto v programe prázdninových aktivít na Daliborku. Rodiny z našej farnosti dostali aj tento rok možnosť stráviť spoločne prázdninové dni, štvrtýkrát sa stretli pod Roháčmi v areáli hotela Tatrawest v Zuberci. Tábor je tiež osvedčeným spôsobom, ako ešte viac zapojiť do aktivít farnosti aj ďalších ľudí.

Z roka na rok záujem o účasť stúpa, dobrá zvesť o nálade a atmosfére na stretnutí ľudí, často až troch generácií, sa šíri rýchlo. Tentoraz sa v Zuberci zišlo vyše 130 farníkov, ale aj ľudí, ktorí kedysi pôsobili na Daliborku. V tomto roku pribudli najmä najmenší účastníci, od rána do večera sa pod Roháčmi ozýval detský džavot. Najmenší mohli využívať herňu v hoteli, ale aj vonkajšie priestory s trampolínou. Účastníci dostali opäťmožnosť širokého výberu aktivít – duchovných, spoločenských i športových. Súčasťou denného duchovného programu boli okrem svätých omší aj spoločné modlitby ranných chvál a vešpier či posvätného ruženca. Na rozhovory či spovede bol k dispozícii správca farnosti Milan Bubák, ktorý účastníkov povzbudzoval aj vo svojich homíliách počas svätých omší. 

Každý sa mohol slobodne rozhodnúť pre akúkoľvek činnosť. V programe nechýbali výstupy na dvojtisícové vrcholy Roháčov pre zdatnejších i menej náročné túry na okolité kopce, návštevy kúpalísk či vodných parkov, zábavného parku. Ďalší volili oddych v blízkom okolí hotela či zberanie húb. Deti sa tešili z čučoriedok či malín, ale vďaka animátorom aj z tvorivých herní. Nechýbali ani tradičné turnaje, v ktorých si zmerali svoje sily najmä tí mladší. Veľké súboje strednej a staršej generácie sa zvádzali na tenisovom kurte. Táborák bol jeden z vrcholov spoločného programu.

Tábor slúžil na upevňovanie vzťahov v rodinách i budovaniu spoločenstva rodín, veď mnohí sa zoznámili až priamo v Zuberci. Rodičia dlho do noci debatovali o problémoch výchovy detí, ale aj bežných otázkach, s ktorými sa dennodenne stretávajú. Nič nebolo povinné, aktivity boli ponukou, každý sa mohol slobodne rozhodnúť. Aj v tomto je čaro Rodinného tábora.

Prípravu a organizáciu tábora mali pod palcom manželia Martin a Veronika Orthovci, ktorým patrí jedno veľké ĎAKUJEME. 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližšie udalosti

Žiadne pripravované podujatia.