Rodinky koledovali dôchodcom

koledovanie

V zasnežený predvianočný pondelok 19. decembra sa mamičky a deti z nášho stretka rodiniek vybrali do neďalekého domova dôchodcov. Priniesť im trochu vianočnej nálady. O tú sa postarali nielen zaspievané koledy, s láskou napečené medovníky, či srdiečka z modulitu, ale najmä naše malé detičky.
V jedálni domova nás čakalo asi 25 starkých, takmer všetci na vozíčku. Rozložili sme si klavír, postavili sa a koledovali. K spevu sa často pridali aj diváci. Dokonca sme spievali aj na želanie, tú istú pesničku až dvakrát :) 
Naše predstavenie rozhodne nebolo statické, keďže sme mali štyri dvoj-trojročné deti a tri ročné. Úsmev na tvári preto starkým vyčarili najmä dievčatá, ktoré sa uprostred spevu pustili do tanca. Myslím však, že najväčším potešením pre nich bol moment, kedy im deti rozdávali napečené medovníky a srdiečka. Tá radosť, keď sa mohli detí dotknúť, pohladkať ich, keď ich obdarovali... Možnosť byť s deťmi bolo to najkrajšie, čo sme starkým mohli dať. 
Na záver sme ešte zakoledovali ležiacim pacientom v dvoch izbách a pobrali sa domov. S deťmi to ubehlo celé veľmi rýchlo, napriek tomu som odchádzala s úvahami o tom, aké to je byť takto starý a že nás to všetkých čaká... a tiež som si zase raz uvedomila, ako tie deti rozdávajú radosť druhým, najmä starším, už len tým, že sú... Myslím, že aj starkí sa našej návšteve potešili, ďakovali nám so slzami dojatia.
Ďakujeme Zuzke za organizáciu, Jurajovi za klavírny sprievod a spev, Márii za spev, Ike, Danke, Zuzke a Katke za prípravu medovníčkov, Márii za dozdobenie srdiečok a babysitting a starej mame za pomoc s deťmi. 
Zuzka Petruľáková

 

 

Vytlačiť E-mail