Oznamy na Trojičnú nedeľu – 11. jún 2017

Liturgický kalendár

Utorok, 13. 6.            Sv. Antona Paduánskeho, kňaza a učiteľa cirkvi

Štvrtok, 15. 6.          Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi,

slávnosť, prikázaný sviatok

sv. omše:        18:00 – v stredu večer deň predtým

7:00        

18:00     

20:00

Upratovanie kostola

V pondelok 12. júna upratuje náš kostol skupinka č. 5. Ďakujeme členom tejto skupinky vopred za ich službu.

Deň Rodiny

Pozývame všetky rodiny z našej aj iných farností na tohtoročný Deň rodiny, ktorý sa uskutoční dnes, v nedeľu, 11. júna so začiatkom o 14:00 hod. v našej farskej záhrade. Je to skvelá príležitosť, lepšie sa navzájom spoznať aj v rámci svojej rodiny, aj s inými rodinami. Čaká nás mnoho zábavy, oddychu a príjemného spoločenstva! Bude sa konať aj súťaž o najlepší koláč. Takže napečte koláče, prineste ich a bude sa degustovať. Víťaza čaká cena.

Farníci ochotní ubytovať pútnikov

Znova pripomíname príležitosť ubytovať mladých ľudí, ktorí do Petržalky pricestujú z iných častí Slovenska, na blahorečenie dona Titusa Zemana boli ochotné u seba. Jedná sa o dve noci pred a po 30. septembri. Ak takúto možnosť máte, prosíme, zapíšte sa na papier v sakristii. Ďakujeme tým, ktorí už svoju pohostinnosť ponúkli.

Miništrantský tábor

Aj tento rok Verbisti organizujú pobytový tábor pre mladých miništrantov z celého Slovenska. Tento rok sa bude konať v Univerzitnom pastoračnom centre sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave, od 10. júla do 14. júla, čo je pondelok až piatok. Prihláška je vzadu pri východe z kostola. Chlapci z našej farnosti, ktorý sa chcú zúčastniť sa môžu prihlásiť u Erika Jánoša. Kontakt je v sakristii.

Odpustky na Krupinskej

Dnes na Slávnosť Najsvätejšej Trojice   je   možné v  kostole verbistov na Krupinskej získať úplné odpustky za zvyčajných podmienok. (prijatie sviatosti zmierenia, sv. prijímanie a návštevou kostola, spolu s účasťou na liturgickom slávení, modlitba na úmysel Sv. Otca, alebo ich formou príhovoru aplikovať na duše v očistci).

Knižočka o sv. Rite

Odkaz sv. Rity (z talianskej Casscie), mocnej orodovníčky a patrónky v neriešiteľných situáciách, je aktuálny aj dnes. Nájdete ho v knihe 7 cností sv. Rity. Aspoň jedna myšlienka z knihy: „Keď Rita chce opustiť manžela Paola a prežíva obrovskú krízu vo vzťahu, mama jej hovorí: „Nesnaž sa, aby Paolo pochopil teba, ale snaž sa o to, aby si ty pochopila jeho.“ Knihu 7 cností sv. Rity si môžete po sv. oši o 9:00 hod. zakúpiť pred kostolom u sr. Moniky. Cena 2,- €. 

Budúcu nedeľa

je 11. nedeľa v cezročnom období

***********

Oznamy na udalosti mimo našej farnosti:

Cyklus prednášok o mučeníctve Titusa Zemana

Pre bližšie spoznanie budúceho blahoslaveného Titusa Zemana odporúčame cyklus štyroch prednášok, v nedeľu 11. júna popoludní v čase od 15:00 do 18:00 v Saleziánskom stredisku na Mamateyovej ul. - Petržalka. Témy pripravili generálny postulátor saleziánov don Pierluigi Cameroni a profesorka Lodovica Zanetová, autorka diela Pozícia o mučeníctve Titusa Zemana. Prednášky budú v taliančine, so simultánnym prekladom do slovenčiny. Viac o podujatí na webe tituszeman.sk/prednasky. (Podujatie je grátis, ale pre zabezpečenie slúchadiel na preklad sa treba zaregistrovať.)

Vytlačiť E-mail