Oznamy na Druhú Veľkonočnú nedeľu – 23. apríl 2017

Liturgický kalendár

Utorok, 25. 4.               Sv. Marka, evanjelistu

Sobota, 29. 4.               Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy

Zbierka pri Božom hrobe

Počas poklony pri Božom hrobe sa vyzberalo € 694,46. Zbierka je určená na udržovanie svätých miest vo Svätej zemi a tento rok aj na pomoc kresťanom a obnovu vojnou ich zničených svätých miest na Blízkom východe.

Veľkonočná zbierka

Na farskú veľkonočnú zbierku sa zozbieralo € 1.690,- Ešte raz vďaka vám za vašu štedrosť.

Materiály k úvahám nad Božím slovom

Na tento týždeň majú číslo 9. Ako obvykle sú vo formátoch A5 a A6 vzadu v kostole.

Upratovanie kostola

V pondelok 24. apríla upratuje náš kostol skupinka č. 5. Ďakujeme členom tejto skupinky vopred za ich službu.

Cyklus štvrtkových kázní o láske

Vo štvrtok, 27. apríla, máme ďalšiu tému z cyklu úvah o láske. Budeme v nej hovoriť o téme ŽIVOT. Hovorí sa, že nie je všetko zlato, čo sa bliští. Podobne je to aj so životom: nie je všetko život, čo vyzerá ako život. Ako sa nenechať oklamať? Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, príďte na sv. omšu o 18:00 hod.

Letné tábory našej farnosti

Pozývame deti na letné tábory našej farnosti! Tento rok organizujeme pobytový tábor pre dievčatá aj chlapcov v termíne 3.-9. 7. 2017 v Moravanoch nad Váhom pri Piešťanoch. Chlapčenský denný tábor sa uskutoční 17.-21. 7. 2017. Viac info o oboch akciách nájdete vzadu v kostole na plagátoch a prihlášky nájdete tiež vzadu v kostole, alebo na stránke www.daliborko.sk. Na vaše deti sa tešia animátori a spolupracovníci z Daliborka.

Budúcu nedeľa

je Tretia veľkonočná nedeľa

***********

Oznamy na udalosti mimo našej farnosti:

Cliptime

Pripomíname všetkým mladým pozvanie na Cliptime - arcidiecézne stretnutie mladých s názvom S TEBOU vo Svätom Jure 12.-14. mája. Zvýhodnená registrácia trvá do 25. apríla 2017. Pozývame zaregistrovať sa čím skôr. Všetky informácie o téme, prednáškach, hosťoch a účinkujúcich nájdete na stránke cliptime.sk.

Púť v Báči

V nedeľu 14. mája 2017 sa v Báči v šamorínskom dekanáte pripravuje púť z príležitosti 302. výročia krvavého slzenia milostivého obrazu Panny Márie a 100. výročia fatimských zjavení. Celý duchovný program od 15:00 hod. bude v slovenskom jazyku. Vo vešperách, ktoré začnú o 16:00 hod., bude mať otec biskup Mons. Jozef Haľko katechézu. Sv. omšu o 17:00 hod. bude celebrovať otec arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Všetkých pozývame putovať a spoznať svätyňu v Báči.

Vytlačiť E-mail