Oznamy na 2. pôstnu nedeľu - 12. marec 2017

Liturgický kalendár

Pondelok, 13. 3.        Štvrté výročie zvolenia pápeža Františka

Piatok, 17. 3.             Sv. Patrika, biskupa

Sobota, 18. 3.             Sv. Cyrila jeruzalemského, biskupa a učiteľa Cirkvi

Zbierka na charitu

Minulú nedeľu sa v jarnej zbierke na charitu vyzberalo € 1.375,- Všetkým darcom v mene charity ďakujeme.

Upratovanie kostola

Zajtra, v pondelok 13. marca upratuje náš kostol skupinka č. 6. Ďakujeme členom tejto skupinky vopred za ich službu.

Štvrtková prednáška

Tento týždeň štvrtková prednáška NEBUDE.

Zapisovanie úmyslov

Zapisovanie úmyslov sv. omší na mesiac apríl, máj, jún 2017 bude v sobotu 18. 3. od 17.00 do 18 hod.

Materiály k úvahám nad Božím slovom

Ktorí si beriete materiály na každodenné uvažovanie nad Božím slovom počas Pôstu, dnes sú vzadu v kostole k dispozícii na ďalší týždeň materiály číslo 3. Sú vo formáte A5 a v menšom A6.

2 % z dane

Znova vám pripomíname a prosíme o možnosť určiť 2% z vašej dane buď Saleziánskemu združeniu mládeže Domka, ktoré ich ako každý rok použije na aktivity s mládežou v našej farnosti, alebo Sestrám saleziánkam, ktoré ich použijú na formáciu nových povolaní a štúdium sestier. Ďakujeme vám vopred.

Tlačivá na 2% sú k dispozícii vzadu v kostole a na www.daliborko.sk/domka alebo pre sestry saleziánky na http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=1351.

Rodinný tábor 2017

Rozbehlo sa už prihlasovanie na letný rodinný tábor, ktorý sa tento rok uskutoční 12-19. augusta 2017 v Zuberci na Orave. Spôsob prihlásenia nájdete na výveske v predsieni kostola. Ak by náhodou niekto vnímal potrebu finančnej pomoci, neváhajte sa obrátiť na organizátorov, radi aj v tejto oblasti pomôžeme v spolupráci s Domkou. Kontakty sú na výveske (manželia Martin a Veronika Orthoví, organizátori tábora).

Krížové cesty v našom kostole a v Marianke

Pripomíname, že počas Pôstneho obdobia bývajú v našom kostole pobožnosti krížovej cesty vždy v piatok a v nedeľu17:15 hod.

Každú nedeľu počas pôstu petržalské farnosti organizujú Krížovú cestu aj v Marianke vždy o 15:00 hod. Dnešnú organizuje Misijný dom na Krupinskej. Doprava je zadarmo prenajatým autobusom. Časy odchodu z jednotlivých zastávok sú vyvesené na bráne kostola. Zo zastávky Záporožská autobus odchádza o 13:55.

Budúcu nedeľa

je 3. pôstna nedeľa

*********

Oznamy na udalosti mimo našej farnosti:

Prednášky FAMILY GARDEN:

Srdečne Vás pozývame na prednášku manželov Jedinákovcov s názvom „Princípy výchovy v našej rodine“. Prednáška sa bude konať u saleziánov na Miletičovej ulici v priestoroch pod kostolom v pondelok 13. 3. 2017 od 19:00 do 21:00 hod. Je možné zaparkovať vo dvore farnosti. Viac informácii na plagátoch vzadu a na www.familygarden.sk.

Deň otvorených dverí na ZŠ s MŠ sv. Uršule

V stredu 15. marca 2017 od 9:00 hod. sa na Základnej škole s materskou školou sv. Uršule uskutoční Deň otvorených dverí. Viac informácií nájdete na výveske alebo na webovej stránke školy.

Vytlačiť E-mail