Oznamy na 1. pôstnu nedeľu - 5. marec 2017

Liturgický kalendár

Piatok, 10. 3.    Výročie posviacky katedrálneho chrámu sv. Martina v Bratislave

Zbierka na charitu

Dnes je pri všetkých sv. omšiach jarná zbierka na charitu. Všetkým darcom vopred v mene charity ďakujeme.

Upratovanie kostola

Zajtra, v pondelok 6. marca upratuje náš kostol skupinka č. 5. Ďakujeme členom tejto skupinky vopred za ich službu.

Štvrtková prednáška

Tento týždeň vo štvrtok, 9. marca, bude ďalšia úvaha o láske, tentoraz na tému POCHVALA. Zaiste poznáš ľudí, ktorí tvrdia, že nikoho zo zásady nechvália, lebo pochvala ľudí kazí. Je to však tak? Dá sa žiť bez pochvaly? Je výchova, v ktorej sa chváli zhubná alebo je to naopak, zhubný je nedostatok pochvaly? Ak ťa tieto a podobné otázky zaujímajú príď na sv. omšu vo štvrtok o 18:00 hod.

Krížové cesty v našom kostole

Počas Pôstneho obdobia budú v našom kostole krížové cesty a to v piatok a v nedeľu17:15 hod.

Krížové cesty v Marianke

Počas nedieľ pôstneho obdobia mávame Krížovú cestu aj v Marianke vždy o 15:00 hod. Zúčastňujú sa nej petržalské farnosti. Dnešnú organizuje naša farnosť. Doprava je zadarmo prenajatým autobusom. Časy odchodu z jednotlivých zastávok sú vyvesené na bráne kostola. Zo zastávky Záporožská autobus odchádza o 13:55.

Materiály k úvahám nad Božím slovom

Ktorí si beriete materiály na každodenné uvažovanie nad Božím slovom počas Pôstu, dnes sú vzadu v kostole k dispozícii na ďalší týždeň materiály číslo 2. Sú vo formáte A5 a v menšom A6.

2 % z dane

Ak rozmýšľate, komu by ste mohli určiť 2% z vašej dane máme pre vás, ako každý rok, dva tipy: Saleziánske združenie mládeže Domka, ktoré ich použije na aktivity s mládežou v našej farnosti, alebo Sestry saleziánky, ktoré ich použijú na formáciu nových povolaní a štúdium sestier. V uplynulom roku vďaka vašej štedrosti bolo v našej farnosti zorganizovaných cez 40 podujatí pre mládež a aktivít, zameraných na permanentnú starostlivosť o duchovný život detí a mladých. Ďakujeme vám vopred. Tlačivá na 2% sú k dispozícii vzadu v kostole a na www.daliborko.sk/domka alebo pre sestry saleziánky na http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=1351.

Rodinný tábor 2017

Leto síce nie je ešte ani zďaleka predo dvermi, avšak jar už klope na dvere a preto vás už v tento jarný čas milé rodiny pozývame na rodinný tábor, ktorý sa tento rok uskutočni 12-19. 8. 2017 v Zuberci na Orave. Od dnes je spustené prihlasovanie, spôsob prihlásenia nájdete na výveske v predsieni kostola.

Vieme, ako je niekedy náročné zohnať finančne prostriedky na oddych s rodinou a preto ak by náhodou niekto vnímal potrebu finančnej pomoci, neváhajte sa na nás obrátiť, radi aj v tejto oblasti pomôžeme v spolupráci s Domkou. Kontakty sú na výveske (manželia Martin a Veronika Orthoví, organizátori tábora).

Deň otvorených dverí

Gymnázium Svätej Rodiny na  Gercenovej ul. 10, Petržalka, pozýva všetkých záujemcov o 8-ročné štúdium na deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v stredu 8. 3. 2017 od 8:30 do 15:00 hod. V školskom roku 2017/2018 gymnázium otvára 1 triedu 8-ročného štúdia s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka v spolupráci s anglickými lektormi.

Budúcu nedeľa

je 2. pôstna nedeľa

*********

Oznamy na udalosti mimo našej farnosti:

Omša na výročie posviacky katedrály

V piatok 10. marca pri príležitosti posviacky katedrály sv. Martina bude v nej sv. omša o17:00 hod. Sláviť ju bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Všetci sme pozvaní.

Zmena duchovnej správy v Šaštíne

Na základe vzájomnej dohody medzi Slovenskou provinciou Saleziánov Don Bosca a Bratislavskou arcidiecézou a s vďačnosťou za obetavú dlhoročnú službu sa dňa 28. februára 2017 skončilo zverenie Farnosti Šaštín – Stráže a národnej mariánskej svätyne Sedembolestnej Panny Márie kňazom–saleziánom. Po dohode s generálnym predstaveným rehole Rádu Svätého Pavla, Prvého Pustovníka bola od 1. marca 2017 Farnosť Šaštín – Stráže a národná mariánska svätyňa zverená kňazom – Pavlínom

Duchovná obnova pre mladých

Jezuitskí mladí zo spoločenstva Magis pozývajú mladých vo veku od 18 do 35 rokov na duchovnú obnovu na tému „Nasledovanie Krista (nielen) v pôste“. Obnova sa uskutoční v sobotu 11. marca v priestoroch Teologickej fakulty Trnavskej Univerzity o 15:00 hod.

Vytlačiť E-mail