Oznamy na 5.nedeľu cezročnom období - 5. február 2017

Liturgický kalendár

Pondelok, 6. 2.          Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov

Streda, 8. 2.               Sv. Jozefíny Bakhity, panny

Piatok, 10. 2.             Sv. Školastiky, panny

Sobota, 11. 2.             Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej

Upratovanie kostola

Zajtra, v pondelok 6. februára upratuje náš kostol skupinka č. 1. Ďakujeme členom tejto skupinky vopred za ich službu.

Štvrtková prednáška

Vo štvrtok, 9. februára bude prednáška na tému ÚCTA, Zaiste každý z nás máme vo svojom živote ľudí, ktorých si vážime, no máme aj takých, ktorým nedôverujeme a si nevážime. Dôvody na to môžu byť rôzne: napr. nás sklamali, alebo zlyhali ako ľudia, alebo sú inej rasy alebo sociálneho pôvodu a tak máme voči ním predsudky. Kde je hranica medzi úctou a neúctou k človeku? Je tam vôbec hranica? Ak ťa táto téma zaujíma, príď na sv. omšu vo štvrtok o 18:00 hod.

11. február – Deň chorých

V sobotu 11. februára na sviatok Lurdskej Panny Márie je Svetový deň chorých. V našom kostole budeme mať špeciálnu iniciatívu: o 11:00 hod. pozývame všetkých chorých, slabých a zostarnutých, aby prišli na sv. omšu, kde sa budeme spolu modliť jeden za druhého. Ak máte doma nevládnych chorých, prosíme aby ste im – ak si to želajú – vyšli v ústrety a pomohli im prísť do kostola. Ak viete o niekom, kto nemá nikoho, mohli by ste mu osobne pomôcť tejto slávnosti sa zúčastniť.

Budúca nedeľa

je 6. nedeľa v cezročnom období.

*********

Oznamy na udalosti mimo našej farnosti:

Sv. omša za obete obchodovania s ľuďmi

Slovenská katolícka charita pri príležitosti „Medzinárodného dňa modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi“ si Vás dovoľuje pozvať na Svätú omšu za obete obchodovania, v ktorej sa spojíme s celým svetom za sprievodu spevov z Taizé. Svätá omša bude v stredu, 8. februára, v deň liturgickej spomienky na sv. Jozefínu Bakhitu vo Františkánskom kostole o 19:30 hod.

Sv. omša za chorých v kostole Milosrdných

Bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský bude v piatok 10. 2. 2017 o 18:00 hod. sláviť v kostole Milosrdných bratov v Bratislave svätú omšu za chorých a za zdravotníckych pracovníkov, ktorí sa o nich starajú.

Deň otvorených dverí na Gymnáziu Matky Alexie

Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať v utorok 7. februára 2017 od 14:00 hod. do 17:00 hod. v budove Gymnázia Matky Alexie na Jesenského 4/A v Bratislave. V školskom roku 2017/2018 otvárame dve prvé triedy štvorročného štúdia a jednu prvú triedu osemročného štúdia. Bližšie informácie na www. gma.edupage.org

Cirkevné konzervatórium - Deň otvorených dverí

Cirkevné konzervatórium na Beňadickej 16 v Bratislave – Petržalke pozýva na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať v sobotu, 11. 2. 2017 od 9:00 do 13:00 hod.  

Duchovná obnova na tému Povolanie

Jezuitskí mladí zo spoločenstva Magis pozývajú mladých vo veku od 18 do 35 rokov na duchovnú obnovu na tému Povolanie. Obnova sa uskutoční v sobotu 11. februára v priestoroch Teologickej fakulty Trnavskej univerzity na Primaciálnom námestí so začiatkom o 15:00.

Vytlačiť E-mail