Oznamy na 12. nedeľu v cezročnom období – 25. júna 2017

Liturgický kalendár

Streda, 28. 6.          Sv. Ireneja, biskupa a mučeníka

Štvrtok, 29. 6.         Slávnosť svätých apoštolov Petra a Pavla, prikázaný sviatok

                                      Sv. omše:       18:00 – v stredu večer, deň predtým

7:00

8:20 – školská

18:00
20:00

Piatok, 30. 6.          Prvých svätých mučeníkov Cirkvi v Ríme

Petrov halier

Dnes je pri všetkých sv. omšiach zbierka na diela sv. otca, nazvaná „Petrov halier“. Sv. otec zozberané peniaze používa na charitatívne projekty podľa svojho uváženia.

Upratovanie kostola

V pondelok 26. júna upratuje náš kostol skupinka č. 7. Ďakujeme členom tejto skupinky vopred za ich službu.

Primície v našom kostole

Pozývame vás na primičnú sv. omšu novokňazov-verbistov P. Gorazda KohútaP. Michala Vrtáka, ktorí boli vysvätení za kňazov v sobotu, 17. júna, v Nitre na Kalvárii. Poznáme ich najmä z piatkových kázní. Sv. omša bude v našom kostole v pondelok 26. júna o 18:00 hod.

Fatimská sobota

Nakoľko nasledujúca sobota, 1. júla 2017, je prvou sobotou mesiaca, ráno o 7:15 máme fatimskú pobožnosť a ďalšiu časť deviatnika k Fatimskej Panne Márii.

Hľadáme nových animátorov

Kto by mal záujem o pravidelnú formáciu a žitie spoločenstva s ostatnými animátormi a má aspoň 14 rokov, nech napíše e-mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Sv. omše v lete

Znova vás už v predstihu upozorňujeme, že počas leta v mesiacoch júl a august nebudú bývať v našom kostole vo všedné dni v pondelky až piatky ranné sv. omše o 7:00 hod. Budú však bývať v kostole verbistov na Krupinskej ul. Sobotná sv. omša o 8:00 hod. zostáva.

Budúcu nedeľa

je 13. nedeľa v cezročnom období.

***********

Oznamy na udalosti mimo našej farnosti:

Bratislavská animátorská škola

Mladým z farností Bratislavskej arcidiecézy, ktorí túžia pracovať na sebe a slúžiť iným, oznamujeme, že sa otvára na nový ročník BAŠky - Bratislavskej animátorskej školy. Prihlásiť sa dá do 16. júla prostredníctvom stránky www.mladezba.sk, kde je aj viac informácií o tomto programe, cez ktorý v našej arcidiecéze za 8 rokov jej existencie prešlo už vyše 200 mladých.

Cyrilometodská ratolesť

Pozývame veriacich na slávnosť Cyrilometodská ratolesť, ktorá sa bude konať v nedeľu 2. júla 2017 pri kostole sv. Margity Antiochijskej v Kopčanoch. O 15:00 hod. bude spoločná modlitba Korunky Božieho milosrdenstva a o 15:30 hod. začne svätá omša, ktorej hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

Vytlačiť E-mail