Pôstne oratko

ggUž sa stalo našou malou tradíciou, že v pôstnom období pripravujeme pôstne oratóriá v priestoroch Spojenej školy Svätej rodiny. Inak to nebolo ani tento rok. Navyše, na požiadanie pátra Koblihu sme rodičom ponúkli veľkonočnú obnovu.

Animátori z Daliborka prichystali pre deti kreatívne tvorivé dielne, počas ktorých si mohli vyrobiť tradičné veľkonočné ozdoby ako maľované vajíčka, prútené korbáče alebo aj netradičnejšie veci ako napríklad zvieratká z vaty, brmbolcové zajačiky či stojany na perá. Pani Hečková, ktorá nás vždy poteší svojou prítomnosťou v oratkách, si pripravila dielňu s výrobou rôznych doplnkov z korálok. Program bol skutočne pestrý. Vďaka veľkej účasti detí a animátorov sme dokázali vytvoriť príjemnú atmosféru a spokojne môžeme povedať, že sa veru žiadne dieťa nenudilo.

Pre deti sme mali pripravenú aj veľkonočnú hru „Egg Hunting“, pri ktorej deti hľadali skryté kupóny, ktoré si následne mohli vymeniť za čokoládovú odmenu v  podobe vajíčok. Vďaka krásnemu počasiu sme sa mohli túto hru zahrať vonku na školskom dvore. Pôstne oratko sme ukončili spoločnou modlitbou pred školou, po ktorej sme sa radostne rozišli domov.

Veríme, že sa všetkým páčilo a že každý cítil príjemnú rodinnú atmosféru. Ďakujeme všetkým, ktorí pomáhali s prípravami a predovšetkým Pánu Bohu, ktorý nám dáva možnosť a schopnosť každoročne pripraviť pre deti takéto tvorivé popoludnia.

Kika Časnochová

Vytlačiť E-mail