Cliptime 17. - 18. 9. 2016

21

Na začiatku tohto školského roka sme cez víkend 17. - 18. septembra ešte raz mohli zažiť prázdninovú atmosféru na podujatí „Cliptime“, diecéznom stretnutí mládeže v Šaštíne. Bol to čas naplno strávený s ostatnými mladými kresťanmi z našej arcidiecézy počas skvelého programu, prehlbovania priateľstiev a tiež nášho vzťahu s Bohom.

Sobota

Desiati mladí ľudia z Daliborka sme sa v sobotu popoludní stretli na vlakovej stanici a išli sme spolu do Šaštína. Hneď po príchode sme sa zaregistrovali a získali vstupné náramky a stravné lístky. Ubytovali sme sa v starom gymnáziu hneď vedľa Baziliky Sedembolestnej Panny Márie. Po večeri sme sa všetci spolu v bazilike modlili ruženec Božieho milosrdenstva. Potom nasledovala svätá omša, ktorú odslúžil pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy Mons. Jozef Haľko. Aj vďaka skvelému zboru sme ju všetci prežili naplno. Tým sa však večer ani zďaleka neskončil. V átriu baziliky, v ktorom bolo postavené pódium, sme si naplno užili dva výborné gospelové koncerty. Najprv pomalší v štýle chvál od skupiny Heartbeat a potom energickú rockovú kapelu Faithchild. Dobre naladení sme išli na polnočnú svätú omšu, ktorá mala jeden unikát. Ako obetný dar sa nieslo veľké červené Ježišove srdce. Do neho sme počas celého dňa cez malú škáročku vhadzovali lístočky, na ktoré sme nášmu Pánovi mohli niečo osobné napísať. Vďaky, prosby, odprosenia, chvály... Všetko, čo sme cítili a čo sme mu najviac túžili povedať.

Nedeľa

Druhý a žiaľ už posledný deň nášho výletu sa začal raňajkami a rannými chválami s kapelou v átriu. Predpoludním bolo pre nás pripravených niekoľko workshopov, z ktorých sme si mohli vybrať dva. Témy boli odpustenie, čistota, dobrodružstvo, chlapstvo/otcovstvo, či ženskosť/materstvo. Ja som navštívil workshop o otcovstve. Mladý otec, ktorý tam bol aj so svojou rodinkou, predstavil štyri piliere správneho chlapa, medzi nimi napríklad obklopovanie sa správnymi ľuďmi. Na druhej prednáške mladý manželský pár predstavil ich sedem princípov čistoty, ktorými sa (pred manželstvom) riadili. Boli to napríklad jasne stanovené hranice na začiatku vzťahu, Boh na prvom mieste, pokánie a podobne. Po obede nastal čas na odchod. Spolu sme cestovali vlakom domov do Bratislavy, kde sme sa na stanici rozlúčili. Potom šiel každý, spolu so svojimi spomienkami, ďalej vlastnou cestou.

Tento víkend sme si veľmi užili. Na koncertoch sme sa naplno uvoľnili, v tichu, v modlitbách a na omšiach sme spolu prežívali Božiu lásku a na workshopoch sme sa toho veľa dozvedeli. Myslím si, že mnoho z toho sme si aj privlastnili. Po celý čas sme prehlbovali naše priateľstvá, ale spoznávali aj nových ľudí. Bol to víkend, na ktorý tak skoro nezabudneme.

Erik Jánoš

 

 

Vytlačiť E-mail